Skontaktuj się z nami TERAZ i skorzystaj z ekskluzywnej zniżki komercyjnej 15 %

Skontaktuj się z nami TERAZ i skorzystaj z ekskluzywnej zniżki komercyjnej 15 %

Top 5 profesjonalnych urządzeń do depilacji laserowej: które najlepiej pasuje do Twojej kliniki?

NAPISANE I ZRECENZOWANE PRZEZ

William jest założycielem MLKJ i byłym starszym inżynierem z 18-letnim doświadczeniem w rozwoju sprzętu kosmetycznego. Jego misją jest tworzenie wydajnych, stabilnych i łatwych w obsłudze urządzeń, które pomagają firmom kosmetycznym działać wydajniej.

Porównanie 5 najlepszych profesjonalnych urządzeń do depilacji laserowej pod względem długości fali, chłodzenia, rozmiaru plamki, szybkości zabiegu i ceny

MLKJ — Twój zaufany partner w zakresie profesjonalnego sprzętu kosmetycznego

Firma MLKJ specjalizuje się w badaniach i rozwoju, produkcji oraz globalnej dostawie urządzeń estetycznych klasy klinicznej. Dysponując nowoczesnym zakładem o powierzchni 6500 m², 15 liniami produkcyjnymi, 5 liniami testowymi i zespołem 20 doświadczonych inżynierów, dostarczamy niezawodne, wydajne rozwiązania dla klinik medycznych, salonów kosmetycznych, studiów estetycznych oraz partnerów OEM w ponad 126 krajach.

Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz działalność, czy rozwijasz sieć wielu placówek, nasza misja jest prosta – ułatwić Ci prowadzenie biznesu kosmetycznego.

Spis treści

Obserwuj nas

Spis treści

Wybór urządzenia do depilacji laserowej nie zależy wyłącznie od mocy czy marki. Kliniki muszą brać pod uwagę technologię laserową, rodzaj skóry, szybkość zabiegu, chłodzenie, wielkość plamki, jakość usługi oraz koszt w dłuższej perspektywie.

W klinikach i ośrodkach medycyny estetycznej pięć profesjonalnych urządzeń do laserowego usuwania owłosienia wyróżnia się z bardzo różnych powodów: Candela GentleMax Pro Plus, Alma Soprano Titanium, Lutronic Clarity II, Lumenis LightSheer QUATTRO i MLKJ Hair Nova V2.

Nie ma jednego urządzenia, które pasowałoby do każdej kliniki. Candela i Clarity II wykorzystują lasery aleksandrytowe i Nd:YAG. Alma wykorzystuje system diodowy o potrójnej długości fali z terapią SHR. LightSheer QUATTRO wykorzystuje diodę o dużej objętości i kilku rękojeściach. Hair Nova V2 koncentruje się na dużej plamce świetlnej, silnym chłodzeniu szafirowym i cenach oferowanych bezpośrednio u producenta.

Poniższa kolejność nie jest rankingiem od najlepszego do najgorszego. Każdy system pasuje do innego typu kliniki.

Szybkie porównanie 5 najlepszych profesjonalnych urządzeń do depilacji laserowej

Maszyna Technologia Główne długości fal Największy rozmiar plamki Najlepsze dopasowanie
Candela GentleMax Pro Plus Aleksandryt + Nd:YAG 755 / 1064 nm Do 26 mm Kliniki, które chcą mieć platformę o podwójnej długości fali klasy premium
Alma Soprano Titanium Laser diodowy o potrójnej długości fali 755 / 810 / 1064 nm Trio 4 cm² Kliniki o dużej liczbie pacjentów, które preferują leczenie metodą SHR w ruchu
Lutronic Clarity II Aleksandryt + Nd:YAG 755 / 1064 nm Do 24 mm w wersjach US/EU Kliniki ceniące sobie szybkie przełączanie długości fali
Lumenis LightSheer QUATTRO Laser diodowy 805 / 1060 nm 22 × 35 mm Kliniki o dużym natężeniu ruchu, specjalizujące się w usuwaniu owłosienia z dużych obszarów ciała
MLKJ Hair Nova V2 Dioda trójfalowa 755 / 808 / 1064 nm 12 × 36 mm Kliniki, które chcą uzyskać lepsze parametry przy niższej cenie początkowej

Systemy te wykorzystują również bardzo różne metody chłodzenia. Candela wykorzystuje Dynamic Cooling Device. Alma wykorzystuje chłodzenie kontaktowe szafirowe ICE Plus. LightSheer łączy zabieg wspomagany próżniowo z chłodzeniem kontaktowym ChillTip, w zależności od głowicy. Hair Nova V2 wykorzystuje chłodzenie kontaktowe szafirowe do -32°C. Chłodzenie jest ważne, ponieważ wpływa na komfort pacjenta podczas kolejnych sesji laserowego usuwania owłosienia.

Jak porównaliśmy te urządzenia do laserowego usuwania włosów

Skupiliśmy się na czynnikach, które mają znaczenie podczas codziennego korzystania z kliniki.

Technologia laserowa jest najważniejsza. Laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm, laser Nd:YAG o długości fali 1064 nm i laser diodowy o wielu długościach fali nie wykorzystują tego samego źródła lasera. Ich zakres długości fal zmienia również sposób, w jaki klinika podchodzi do różnych odcieni skóry, koloru włosów, grubych i cienkich włosów.

Jeśli chcesz uzyskać proste zestawienie różnic między tymi technologiami, zapoznaj się z naszym przewodnikiem rodzaje urządzeń do depilacji laserowej.

Szybkość również ma znaczenie. Większe rozmiary plamek i wyższa częstotliwość powtórzeń mogą skrócić czas zabiegu na nogach, plecach i innych dużych obszarach. Jest to szczególnie istotne w klinikach o dużym natężeniu ruchu.

Chłodzenie to kolejny ważny czynnik. Mocny system chłodzenia pomaga regulować ciepło na powierzchni skóry i poprawia komfort pacjenta. Ma to również znaczenie podczas długich dni zabiegowych.

Na koniec, nie skupiliśmy się tylko na cenie zakupu. Konserwacja, materiały eksploatacyjne, żywotność rękojeści, gwarancja, niezawodność i wsparcie techniczne – wszystkie te czynniki wpływają na całkowity koszt posiadania.

1. Candela GentleMax Pro Plus

Profesjonalna maszyna do depilacji laserowej Candela GentleMax Pro Plus z długością fali aleksandrytowej 755 nm i Nd:YAG 1064 nm

Candela GentleMax Pro Plus to jedna z najpopularniejszych platform premium do profesjonalnej depilacji laserowej. Łączy w sobie laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm z laserem Nd:YAG o długości fali 1064 nm. Posiada również certyfikat FDA dla konkretnego modelu, K201111.

Dwie długości fal dają klinikom większą elastyczność w przypadku różnych typów skóry. System obsługuje rozmiary plamek do 26 mm i częstotliwość repetycji do 10 Hz. Dzięki temu doskonale nadaje się zarówno do mniejszych obszarów, jak i do szybszego leczenia większych obszarów.

Candela wykorzystuje również swój system Dynamic Cooling Device. Urządzenie rozpyla kriogen na skórę przed impulsem laserowym. Pomaga to kontrolować ciepło powierzchniowe podczas zabiegu.

Kluczowe dane techniczne

Spec Szczegół
Technologia Aleksandryt + Nd:YAG
Długości fal 755 / 1064 nm
Rozmiary plamek Do 26 mm
Częstotliwość powtarzania Do 10 Hz
Chłodzenie Dynamiczne urządzenie chłodzące
Regulacyjne / Certyfikacja FDA 510(k) K201111
Cena nowego systemu Wymagana wycena
Odniesienie do rynku publicznego Używane systemy: ok. US$47 000–85 000

Zalety: Silna rozpoznawalność marki, prawdziwa technologia podwójnej długości fali, duże rozmiary plamek i udokumentowane osiągnięcia kliniczne.

Wady: W całym zakresie wielkości plamki wymagane są wyższe ceny, stałe dostawy materiałów eksploatacyjnych do kriogenicznych oraz wiele końcówek ręcznych.

Najlepiej dla: Znane kliniki dermatologiczne i medyczne spa, które chcą korzystać z najwyższej jakości urządzenia Alexandrite + Nd:YAG i akceptują wyższe koszty zakupu i eksploatacji.

2. Alma Soprano Titanium

Profesjonalna laserowa maszyna do usuwania włosów Alma Soprano Titanium z technologią diod o potrójnej długości fali 755 nm, 810 nm i 1064 nm

Alma Soprano Titanium stosuje inne podejście niż Candela. Jest to wielodługościowa diodowa platforma laserowa zbudowana w oparciu o terapię SHR w ruchu.

Rękojeść Trio łączy w sobie fale o długości 755, 810 i 1064 nm. Te trzy długości fal są aplikowane jednocześnie. Powierzchnia zabiegowa 4 cm² sprawdza się również w przypadku większych obszarów ciała i zabiegów o dużej objętości.

Szafirowe chłodzenie kontaktowe ICE Plus utrzymuje kontakt ze skórą podczas ruchu rękojeści. Alma wykorzystuje również konstrukcję dwuportową, dzięki czemu dwie rękojeści mogą pozostać podłączone do systemu. Pozwala to zaoszczędzić czas, gdy lekarz musi zmienić ustawienia zabiegu.

Kluczowe dane techniczne

Spec Szczegół
Technologia Laser diodowy o potrójnej długości fali
Długości fal 755 / 810 / 1064 nm
Główna rękojeść Trio
Rozmiar plamki 4 cm² z Trio
Metoda leczenia SHR w ruchu
Chłodzenie Chłodzenie stykowe szafirowe ICE Plus
Regulacyjne / Certyfikacja FDA 510(k) K222064 / K230371
Cena nowego systemu Wymagana wycena
Odniesienie do rynku publicznego Szacunki osób trzecich: ok. US$75 000–90 000+

Kupujący powinni wiedzieć, że Alma nie podaje publicznie kilku podstawowych parametrów wydajnościowych Soprano Titanium. Oficjalne materiały nie podają dokładnej mocy wyjściowej, zakresu fluencji, szerokości impulsu ani częstotliwości repetycji dla systemu. Utrudnia to bezpośrednie porównanie specyfikacji.

Alma twierdzi, że system może leczyć typy skóry Fitzpatricka I–VI, w tym skórę opaloną. Firma promuje również platformę jako pozbawioną materiałów eksploatacyjnych do wstrzykiwań. Może to pomóc obniżyć bieżące koszty operacyjne w obciążonej klinice.

Zalety: Zabieg z wykorzystaniem trzech długości fal przy użyciu jednej głowicy Trio, duży obszar zabiegowy, funkcje zapewniające wysoki komfort pacjenta, przepływ pracy SHR i brak materiałów eksploatacyjnych do wstrzykiwań.

Wady: Aby uzyskać dostęp do pełnej konfiguracji platformy, wymagane są wyższe ceny, ograniczone dane dotyczące wydajności publicznej oraz kilka rękojeści.

Najlepiej dla: Duże ośrodki medyczne i kliniki, które poszukują platformy z laserem diodowym klasy premium umożliwiającej wykonywanie zabiegów w ruchu i obejmującej szeroki zakres typów skóry.

3. MLKJ Hair Nova V2

Profesjonalna laserowa maszyna do usuwania owłosienia MLKJ Hair Nova V2 z technologią diod o potrójnej długości fali 755 nm, 808 nm i 1064 nm

Hair Nova V2 to autorska platforma MLKJ, więc należy ją oceniać na podstawie tych samych kryteriów, co inne urządzenia prezentowane na tej stronie: technologii, szybkości zabiegu, chłodzenia, kosztów eksploatacji, gwarancji i wsparcia.

V2 to system diodowy o potrójnej długości fali, wykorzystujący długości fal 755, 808 i 1064 nm. Jego rękojeść o mocy 1800 W obsługuje rozmiar plamki 12 × 36 mm i częstotliwość powtarzania do 10 Hz. Taka kombinacja jest przydatna do depilacji większych obszarów, takich jak nogi, plecy i całe ciało.

Dla klinik porównujących profesjonalna maszyna do usuwania włosów laserem diodowym, Chłodzenie to jedna z najmocniejszych cech V2. Łączy ono w sobie sprężarkę, układ TEC, obieg wody, chłodzenie powietrzem i chłodzenie szafirowe do -32°C.

Wewnętrzne chłodzenie zapewnia stabilność urządzenia podczas długich dni zabiegowych. Szafirowa końcówka pomaga zredukować ciepło na powierzchni skóry i poprawić komfort pacjenta.

Kluczowe dane techniczne

Spec Szczegół
Technologia Laser diodowy o potrójnej długości fali
Długości fal 755 / 808 / 1064 nm
Moc rękojeści 1800 W
Rozmiar plamki 12 × 36 mm
Częstotliwość powtarzania 1–10 Hz
Chłodzenie Kompresor + TEC + cyrkulacja wody + chłodzenie powietrzem + chłodzenie szafirowe -32°C
Wyświetlacz 14-calowy ekran dotykowy 4K z systemem Android
Laser Bars USA Coherent
Regulacyjne / Certyfikacja Health Canada MDL + CSA
Żywotność rękojeści Do 100 milionów strzałów
Cena nowego systemu US$5,500–8,500 bezpośrednio z fabryki

V2 ma również znacznie niższą cenę początkową niż systemy premium z tego porównania. Nie oznacza to jednak, że jest to automatycznie właściwy wybór dla każdej kliniki. Jednak cena oferowana bezpośrednio w fabryce stanowi istotny element jego wartości.

W przypadku odpowiedniej konfiguracji wersja V2 jest obsługiwana przez Health Canada MDL i certyfikat CSA. Medyczna konfiguracja 1800 W objęta jest również dwuletnią gwarancją na urządzenie i 1,5-letnią gwarancją na rękojeść.

Kliniki poszukujące urządzenie laserowe diodowe do usuwania włosów Mogą również docenić 14-calowy interfejs Android 4K, duży rozmiar plamki świetlnej i długą żywotność rękojeści. Funkcje te są przeznaczone do codziennego użytku profesjonalnego, a nie do domowej depilacji.

Zalety: Duży punkt o wymiarach 12 × 36 mm, rękojeść o dużej mocy, mocne chłodzenie styków szafirowych, niska cena fabryczna, długa żywotność rękojeści i przejrzysta gwarancja.

Wady: MLKJ cieszy się mniejszą globalną rozpoznawalnością marki niż Candela, Alma czy Lumenis. V2 to również platforma diodowa, więc nie jest zamiennikiem dla klinik, które poszukują prawdziwego lasera półprzewodnikowego aleksandrytowego + Nd:YAG.

Najlepiej dla: Kliniki, ośrodki medycyny estetycznej i dystrybutorzy, którym zależy na profesjonalnych specyfikacjach i mocnym chłodzeniu bez płacenia cen za markowe produkty premium.

Aby zapoznać się z aktualnymi konfiguracjami, szczegółami certyfikacji lub cenami oferowanymi bezpośrednio przez producenta, Skontaktuj się z MLKJ.

4. Lutronic Clarity II

Profesjonalna maszyna do usuwania włosów laserem Lutronic Clarity II z technologią podwójnej długości fali: aleksandrytowej 755 nm i Nd:YAG 1064 nm

Lutronic Clarity II to kolejna platforma o prawdziwej podwójnej długości fali. Łączy ona laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm z laserem Nd:YAG o długości fali 1064 nm.

Jego największa zaleta w zakresie przepływu pracy jest prosta: jedna głowica może przełączać się między dwiema długościami fali. Operator nie musi zmieniać głowic tylko po to, aby zmienić długość fali. System nie emituje obu długości fal jednocześnie, ale nie jest też urządzeniem o pojedynczej długości fali.

Clarity II obsługuje depilację statyczną i depilację w ruchu IntelliTrak. Największa plamka depilacyjna ma 24 mm w wersji amerykańskiej i europejskiej. Częstotliwość powtarzania impulsów statycznych sięga 10 Hz.

W klinikach zajmujących się zarówno jaśniejszą, jak i ciemniejszą karnacją, konfiguracja 755/1064 nm zapewnia lekarzom większą elastyczność. Platforma zawiera również 128 wstępnie zdefiniowanych slotów parametrów, co pomaga zachować spójność ustawień zabiegu u różnych operatorów.

Kluczowe dane techniczne

Spec Szczegół
Technologia Aleksandryt + Nd:YAG
Długości fal 755 / 1064 nm
Maksymalny rozmiar plamki 24 mm w wersjach US/EU
Częstotliwość powtarzania Do 10 Hz w trybie statycznym
Tryby leczenia Statyczny + IntelliTrak
Chłodzenie Chłodzenie kontaktowe
Regulacyjne / Certyfikacja FDA 510(k) K183566
Cena nowego systemu Wymagana wycena
Odniesienie do rynku publicznego Ostatnio używane oferty: ok. US$60 000–82 000

Clarity II posiada certyfikat FDA dla konkretnego modelu, oznaczony numerem K183566. Publiczne oferty ostatnio używanych systemów obejmowały modele z serii $60 000 i wyższej, chociaż stan i konfiguracja mogą mieć wpływ na cenę.

Zalety: Przełączanie długości fali za pomocą jednej ręki, duże rozmiary plamki, duża prędkość zabiegu oraz prawdziwa platforma laserowa składająca się z lasera aleksandrytowego + Nd:YAG.

Wady: Wyższe ceny, stałe dostawy wkładów i końcówek oraz stanowisko robocze o wadze 110 kg, które lepiej nadaje się do stałego gabinetu zabiegowego.

Najlepiej dla: Kliniki poszukujące najwyższej jakości urządzenia laserowego o podwójnej długości fali, ale preferujące szybkie przełączanie między długością fali 755 i 1064 nm bez konieczności zmiany końcówek.

5. Lumenis LightSheer QUATTRO

Profesjonalna laserowa maszyna do depilacji Lumenis LightSheer QUATTRO z technologią lasera diodowego 805 nm i 1060 nm

Lumenis LightSheer QUATTRO reprezentuje nowy styl usuwania owłosienia za pomocą lasera diodowego.

System wykorzystuje końcówki lasera diodowego o długości fali 805 nm i 1060 nm. Długość fali zależy od końcówki, dlatego te dwie długości fali nie są podawane jednocześnie z jednego aplikatora.

Rękojeść HS ma powierzchnię 22 × 35 mm i wykorzystuje podciśnienie. Ten duży obszar zabiegowy został zaprojektowany do szybkiej pracy z ciałem. Rękojeść HS może być również używana bez żelu. Rękojeści XC i ET wykorzystują chłodzenie kontaktowe z użyciem szafiru ChillTip.

Kluczowe dane techniczne

Spec Szczegół
Technologia Laser diodowy
Długości fal 805 / 1060 nm
Największa plama 22 × 35 mm HS
Częstotliwość powtarzania Do 3 Hz z HS
Chłodzenie Chłodzenie kontaktowe HS/ChillTip wspomagane próżnią
Końcówki ręczne Opcje HS, XC i ET
Regulacyjne / Certyfikacja Rodzina LightSheer posiada certyfikaty FDA
Cena nowego systemu Wymagana wycena
Odniesienie do rynku publicznego Używane systemy: ok. US$30 000–50 000

Opcja 1060 nm umożliwia również zastosowanie platformy w zabiegach na ciemniejszej karnacji. Firma Lumenis twierdzi, że platforma może być stosowana w przypadku typów skóry I–VI wg klasyfikacji Fitzpatricka.

Ważną kwestią jest dokumentacja regulacyjna. Udało nam się zweryfikować kilka zezwoleń FDA dla całej rodziny LightSheer, ale nie numer 510(k) dla konkretnego modelu QUATTRO. Należy to sprawdzić u dostawcy przed zakupem.

Zalety: Duża rękojeść ssąca, wydajny proces zabiegów na ciele, sprawdzona platforma LightSheer i wiele opcji rękojeści.

Wady: Różne długości fal wymagają różnych końcówek, maksymalna częstotliwość powtarzania jest niższa niż w przypadku niektórych nowszych systemów, a ceny nowych systemów nie są publicznie dostępne.

Najlepiej dla: Kliniki o dużym natężeniu ruchu, którym zależy na sprawdzonej platformie diodowej do zabiegów na dużych obszarach ciała i którym nie przeszkadza praca z kilkoma głowicami.

Cena i całkowity koszt posiadania

Cena zakupu stanowi jedynie początkowy koszt profesjonalnego urządzenia laserowego.

Candela, Alma, Lutronic i Lumenis nie publikują standardowych sugerowanych cen detalicznych nowych systemów. Kupujący zazwyczaj proszą o wycenę. Publiczne ceny na rynku wtórnym pokazują, że systemy te często pozostają drogie, nawet gdy mają już kilka lat.

Hair Nova V2 różni się tym, że typowa cena nowego urządzenia sprzedawanego bezpośrednio w fabryce wynosi $5500–$8500, w zależności od konfiguracji.

Różnica w cenie ma znaczenie, jednak kliniki powinny porównywać produkty i usługi na więcej niż tylko cenę zakupu.

Na całkowity koszt posiadania wpływają kriogen, wkłady, końcówki, końcówki, konserwacja, gwarancja, przestoje i lokalne wsparcie techniczne.

Model zabiegu również ma znaczenie. Alma SHR, czyli Super Hair Removal, wykorzystuje metodę in-motion. LightSheer wykorzystuje chłodzenie próżniowe lub kontaktowe, w zależności od głowicy. Candela i Clarity II wykorzystują systemy laserowe oparte na półprzewodnikach. Hair Nova V2 wykorzystuje technologię laserowej depilacji diodowej o potrójnej długości fali.

Wszystkie te systemy działają na mieszki włosowe za pomocą energii laserowej, aby uzyskać długotrwałą lub trwałą redukcję owłosienia. Efekty usuwania włosów nadal zależą od koloru i grubości włosów, rodzaju skóry, ustawień zabiegu oraz cyklu wzrostu mieszków włosowych.

Dlatego najlepszy laser nie zawsze jest tym z najwyższą ceną lub największą liczbą w specyfikacji. Lepszym wyborem jest urządzenie, które pasuje do Twojego profilu pacjentów, liczby zabiegów i budżetu operacyjnego.

Który z nich pasuje do Twojej kliniki?

Kupujący i praktykujący w klinice porównują profesjonalne urządzenia do laserowego usuwania włosów z urządzeniem MLKJ Hair Nova V2 w spa medycznym

Wybór odpowiedniego urządzenia laserowego zależy od rzeczywistych potrzeb Twojej kliniki. Marka ma znaczenie, ale ważniejsza jest codzienna praca.

Jeśli szukasz prawdziwego lasera aleksandrytowego + Nd:YAG, zacznij od Candela GentleMax Pro Plus lub Lutronic Clarity II. Oba wykorzystują fale o długości 755 i 1064 nm. Idealnie sprawdzą się w klinikach, które leczą różne typy skóry i poszukują wysokiej jakości medycznego systemu laserowego.

Jeśli preferujesz depilację laserem diodowym z funkcją „in-the-motion”, warto przyjrzeć się urządzeniu Alma Soprano Titanium. Jego głowica Trio łączy trzy długości fal i wykorzystuje technologię SHR, zwaną również Super Hair Removal. Ta konfiguracja opiera się na powtarzalnych przejściach i szerokim zakresie zabiegów.

Dla klinik, które często wykonują zabiegi na nogach, plecach i całym ciele, Lumenis LightSheer QUATTRO oferuje dużą głowicę HS o wymiarach 22 × 35 mm. Jej wspomagany próżnią proces pracy jest przeznaczony do zabiegów na większych obszarach.

Hair Nova V2 jest skierowana do klientów, którzy oczekują solidnych, profesjonalnych parametrów bez ceny premium. Punkt świetlny 12 × 36 mm, częstotliwość 1–10 Hz, głowica o mocy 1800 W i chłodzenie szafirowe do -32°C sprawiają, że jest to praktyczne rozwiązanie dla klinik o dużym natężeniu ruchu. Ma również znacznie niższą cenę początkową niż systemy premium z tego porównania.

Najważniejsze jest to, że nie należy wybierać lasera wyłącznie na podstawie jednej wartości. Wysoka moc znamionowa lub duży rozmiar plamki nie mówią wszystkiego. Należy wziąć pod uwagę strukturę klientów, objętość zabiegu, chłodzenie, materiały eksploatacyjne, serwis i całkowity koszt posiadania.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowy przewodnik po porównaniu tych czynników przed zakupem, zapoznaj się z naszą ofertą najlepsza profesjonalna maszyna do usuwania włosów laserem poradnik kupującego.

Często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy laser do usuwania włosów?

Nie ma jednego, najlepszego urządzenia dla każdej kliniki.

Candela GentleMax Pro Plus to doskonały wybór dla klinik poszukujących wysokiej jakości platformy z aleksandrytem i Nd:YAG. Alma Soprano Titanium jest odpowiedni dla klinik preferujących terapię diodami o potrójnej długości fali i SHR. Hair Nova V2 to doskonała opcja dla klientów, którzy cenią sobie cenę bezpośrednio od producenta, duży rozmiar plamki i silne chłodzenie.

Najlepszy wybór zależy od liczby klientów, budżetu i ilości zabiegów.

Która marka jest najlepsza do profesjonalnego usuwania owłosienia laserem?

Candela, Alma, Lutronic i Lumenis to znane marki profesjonalne, które zajmują ugruntowaną pozycję na rynku laserów estetycznych.

MLKJ stosuje inne podejście. Koncentruje się na sprzęcie profesjonalnym sprzedawanym bezpośrednio przez producenta, w niższej cenie zakupu.

Klinika powinna porównać faktyczne wyposażenie, gwarancję, serwis, materiały eksploatacyjne i lokalne wymogi prawne, zamiast dokonywać wyboru wyłącznie na podstawie nazwy marki.

Jakie wsparcie posprzedażowe zapewnia MLKJ dla Hair Nova V2?

MLKJ zapewnia dożywotnie szkolenie i stałe wsparcie techniczne dla Hair Nova V2. W przypadku wystąpienia problemu technicznego, zespół posprzedażowy stara się odpowiedzieć w ciągu dwóch godzin i zdalnie pomóc w rozwiązaniu problemu. Wersja medyczna o mocy 1800 W obejmuje również dwuletnią gwarancję na urządzenie i 1,5-letnią gwarancję na końcówkę.

Który laser jest najlepszy dla ciemniejszego odcienia skóry?

Fale o długości 1064 nm są powszechnie stosowane w przypadku ciemniejszej karnacji, ponieważ melanina pochłania je w mniejszym stopniu niż fale o krótszych falach.

Prawdziwe systemy Nd:YAG o długości fali 1064 nm, takie jak Candela GentleMax Pro Plus i Lutronic Clarity II, sprawdzają się w leczeniu ciemniejszej skóry. Systemy diodowe o wielu długościach fali mogą również obejmować kanał 1064 nm, co pozwala na pokrycie szerszego zakresu typów skóry.

Na przykład Hair Nova V2 łączy w jednej platformie diodowej długości fali 755, 808 i 1064 nm. Dłuższa długość fali zapewnia większą elastyczność w przypadku ciemniejszych odcieni skóry, a silne chłodzenie szafirowe pomaga regulować ciepło na powierzchni skóry.

Prawidłowe ustawienia, chłodzenie i przeszkolenie operatora są nadal niezbędne dla każdego rodzaju skóry.

Czy laser diodowy jest lepszy od lasera aleksandrytowego?

Żadna z opcji nie jest lepsza w każdej sytuacji.

Aleksandryt o długości fali 755 nm jest dobrze znany z silnego pochłaniania melaniny i jest często stosowany w przypadku jaśniejszej karnacji. Systemy diodowe mogą łączyć wiele długości fal i są powszechnie stosowane w klinikach wykonujących depilację na dużą skalę.

System jednodługościowy charakteryzuje się węższym podejściem technicznym. Systemy diodowe wielodługościowe dają klinikom większą elastyczność w zakresie różnych profili włosów i skóry.

Czy laserowe usuwanie włosów usuwa je na stałe?

Profesjonalne systemy mają na celu długotrwałą lub stałą redukcję owłosienia, ale nie dają gwarancji, że każdy mieszek włosowy nigdy więcej nie wytworzy włosów.

Energia laserowa działa na melaninę we włosach i przekazuje ciepło do mieszków włosowych. Ponieważ nie wszystkie mieszki włosowe znajdują się w tej samej fazie wzrostu w tym samym czasie, zazwyczaj potrzebnych jest kilka sesji.

Efekty usuwania owłosienia mogą się również różnić w zależności od koloru i grubości włosów, hormonów, rodzaju skóry i parametrów zabiegu.

Ile kosztuje profesjonalne urządzenie do usuwania włosów laserem?

Ceny są bardzo zróżnicowane.

Systemy premium firm Candela, Alma, Lutronic i Lumenis są zazwyczaj sprzedawane w cenach ofertowych. Używane systemy mogą kosztować dziesiątki tysięcy dolarów.

Hair Nova V2 zazwyczaj ma parametry od $5,500 do $8,500 fabrycznie, w zależności od konfiguracji.

Cena zakupu to tylko część kosztów. Kliniki powinny również porównać koszty konserwacji, materiałów eksploatacyjnych, żywotności rękojeści, gwarancji, szkoleń i wsparcia technicznego.

Na co powinna zwrócić uwagę klinika przyjmująca dużą liczbę pacjentów?

Klinika wykonująca dużą liczbę zabiegów powinna zwracać szczególną uwagę na rozmiar plamki, częstotliwość powtórzeń, chłodzenie, wygodę głowicy i czas rekonwalescencji.

Duże rozmiary plamek mogą zmniejszyć liczbę przejść wymaganych na nogach, plecach i całym ciele. Silne chłodzenie ma również znaczenie, gdy urządzenie jest używane przez długi czas.

W przypadku klinik o dużym natężeniu ruchu, niezawodne wsparcie może być równie ważne, jak moc lasera. Szybki sprzęt nie pomoże, jeśli będzie czekał na serwis.

MLKJ oferuje w pełni zintegrowany system wsparcia obejmujący obsługę przedsprzedażową, w trakcie zakupu oraz posprzedażową. Niezależnie od tego, czy prowadzisz klinikę, spa, salon kosmetyczny, czy dystrybutora, zapewniamy płynną i bezstresową obsługę od pierwszego zapytania do długotrwałej eksploatacji urządzenia.

Formularz kontaktowy

Obserwuj nas